YENİ GELİN ÖRGÜ BLUZ ÇALIŞMASI İLE YAPILIŞ ANLATIMISevgili örgü sevenler bugün sizlere zincirli Trabzan çalışarak balıksırtı elde edip çok güzel çok gösterişli yeni gelin bluz çalışmasını sizlere paylaşıyorum .

Arkadaşlar zincirlerle düzgün çalışıldığı zaman gerçekten de tam zam yaparak Bu modelde olduğu gibi çok güzel örgüler yapabiliriz.

Yine sayfamda yeni gelinler için ve servisler için birçok örnek paylaşımlarında bulundu.

Bu çalışmaları bakıp Sizlerde teyzelere ve gelinlere yapabileceğiniz birçok örgü örneği sayfamda bulabilirsiniz.

Arkadaşlar bu modeli çalışırken sayı olarak verdim ve sizlere de kendi bedeninize göre ayarlayıp zincirleri arttırıp eksilse bilirsiniz.

bluz örgü tarifi

Yakasına ister yuvarlak zincir çekerek trabzan yaparak yaka oluşturabilirsiniz isterseniz örneğindeki gibi şiş çalışması yaparak üstüne örneği kurabilirsin.

Modelime zincir üstüne örnek nasıl kurulur Video anlatımında bahsettim şimdi sizlere zinciri sayısını ve nasıl çalıştığımı tarifini vereyim.

Yakadan başlayarak yaka olarak çalışıp nasıl örnek kuracağım a ve kaç sayı olacağına bakalım.

Arkadaşlar yaka genişliği isterseniz düşük yaka isterseniz tam yuvarlak yaka yapabilirsiniz.

Örnek kurulumu

 

Yaptığımız yakanın üstüne 4 zincir çekip aynı yere basmak üzere 3 tane Trabzon yapalım 5 zincir çekip aynı yere 3 tane Ravza daha yapalım.

15 zincir çekip trabzanları sayarak 7. Üstü alarak 3 trabzan yapalım 5 zincir çekip aynı yere batıp 3 Trabzon daha yapalım bu şekilde devam edelim.

Örneğin iki sırasına balıksırtı oluşturacak insanlarımızı yapalım 10 zincir çekip 15 çektiğimiz yerin ortasına fıstık yapar gibi 3 kere dolayı alım ve fıstık oluşturalım.

Yine 10 zincir daha çekip diğer yapmış olduğumuz trabzan ve zincirin arasına batır 3 Ramazan 4 zincir aynı yere 3 Trabzon’da batarak örgü müziği tamamlıyoruz.

Golf oyun tosuna gelince istediğimiz ölçüye göre yapabiliriz önce kolu sonra bedeni istediğimiz uzunluğa kadar örerek örgü muzu tamamlıyorum.

Kasına değişik süslemeler İnciler çiçekler yapabilirsiniz veya yakaya İnci işleyebilirsiniz yaka süslemesi size ait ve istediğinizi yapabilir Ya da benim modelindeki gibi çiçek koyabilirsin.

Çiçek yapılışı.

Arkadaştan çiçek yapım aşamaları ile birlikte sayfamı ziyaret ettiğinizde birçok değişik örgü modelleri bulacağınızı düşünüyorum.

Sevgili örgü sevenler bu yeni gelin Bluzu çalışmasına beğeneceksiniz ve Sizlerde yapacaksınız hem görseli hem de çalışma tekniğini görmek için kanalıma abone değilseniz abone olmayı ve diğer örgü modelleri için abone olmanızı tavsiye ederim yapılış anlatımının sonuna kadar izleyerek Sizler de çok kolay yapacağınızı düşünüyorum.

Bu güzel örgü modeli olarak yüzünü yapmak isteyen sevgili örgü sevenleri şimdiden kolay gelsin iyi günler dilerim.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.