VİRÜS BAHANE ÖRGÜ MODEL ŞAHANE BAYAN YELEK MODELİN ANLATIMLIMerhaba sevgili örgü sevenler yine çok kolay Virüs bahane örgü model şahane bayan yelek modelin yapılışını hazırladım.

Tığ işini aratmayacak bu güzel modelin yapılışında kolay olsun diye anlatımını paylaştım sizlerde izleyerek daha kolay yapabilirsiniz .

YELEK MODEL TARİFİ

Başlama tekniği olarak isterseniz haröşe ile çalışın isterseniz kanalımda değişik başlama tekniği bulabilirsiniz farkklı olsun diye düşünecek olursanız.

Yapılışına gelince her sıra da model olarak ve düz örgü yaparak çalışıyoruz .

İlk başlarken kenar olarak 2 ilmek örüyoruz sonra yine 1 düz örgü daha yapıyoruz ve örgü yaparken şişe ilmek dolayarak ilmek çıkartıyoruz.

Yine 2 ilmek düz örüyoruz ve 1 ilmek te şişe ilmek dolayarak ilmek çıkartıyoruz bu şekil devam ediyoruz.

Arka yüzüne gelince kenar ilmek ördükten sonra ki 1 ilmek ile doladığımız ilmek ve diğer ilmek 3 ilmek yapıp üç ilmek ten tek ilmek yaparak devam ediyoruz ve 2 düz örgü yapınca yine ilmekler den 3 ilmek yaparak kesiyoruz bu şekilde de devam ediyoruz arka sırayı.

Ön yüzüne gelince yine ayni işlem ile devam ediyoruz ü ilmek olan ilmeğin ortasında ki ilmeğe şişimizi ip doluyoruz ve devam ediyoruz modelimiz bu kadar.

Örneklerde her iki tarafı kullanabilirsiniz .

 

Modeli nerede kullanmalıyız.

Bu model ile yelek yapabiliriz hırka olur veya kış için boyunluk olur şal olur yani görmek istediğimiz her yere yakışacak olan bir model olduğunu düşünerek siz örgü sevenlere fikir oldun istedim.

Her ne kadar model ile ilgili bilgi versem de bence en kolay çalışma tekniği video anlatımını izleyerek çalışmak olduğunu düşünüp sizlere video izlemenizi tavsiye ederim .

Bu modeli yapmak isteyen tüm örgü sevenlere şimdiden kolay gelsin .

YAPILIŞ ANLATIMI OLAN VİDEO İZLEMEYE NE DERSİNİZ İYİ SEYİRLER.  

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.