COVİT 19 BAHANE ÖRGÜ ÖRNEKLER ŞAHANE 3D YELEK ÖRNEĞİ ANLATIMLISevgili örgü sevenler Covit 19 virüs bahanesiyle örgü modellerin günümüze dada güzel örneklerin olduğunu düşünerek sizlere değişik 3D bayan yelek modelini hazırladım.

Yapılışı çok kolay olan bu güzel modeli umarım sizlerde beğeneceksiniz ve yapacak olursanız yapılış anlatımını yaparak sizlerde izleyip daha kolay çalışacağınızı düşünüyorum.

Nasıl yapılır sorunuza gelince en kolay çalışma yöntemi video izleyerek tam detay yapacağınızı umarak tavsiye ederim.

Evet arkadaşlar bu güzel kabartmalı örgü modelini nerede kullanabiliriz.

Her örgüde olduğu gibi bu modeli  de istediğimiz yerde yer verebiliriz yani yelek modeli olarak harika olacaktır.

Hırka olarak da yapabilirsiniz veya çocuklar için her örgü yapılışında kullanılan bir model olduğunu söylemek isterim.

ŞAHANE ÖRGÜ MODEL YELEK ÖRNEĞİ
ŞAHANE ÖRGÜ MODEL YELEK ÖRNEĞİ

ÖRGÜ MODEL YAPILIŞ TARİFİ.

ÖRGÜ MODEL ÇALIŞMASI
ÖRGÜ MODEL ÇALIŞMASI

Başlama tekniği olarak ister her şeyi yaparak ister değişik başlama teknikleri kullanarak bu örgü modelini yapabilirsiniz.

Eğer isterseniz Bu modelin direk örnek başlayarak yapabiliriz çünkü kıvrılma olasılığı olmadığı için ve kabarıklığı başlama tekniği ile devam ederse daha güzel değişik bir model olacağını düşünüyorum.

Iki ters iki düz ilmek çalışarak devam ediyoruz arka yüzü de aynı şekilde 2 ters 2 düz olarak örüp geçiyoruz.

2 ters ilmeği örüp eti ilmek birleştirerek 5 ilmek oluşturuyoruz yine 2 ters ilmeği ölüp tekrar 2 ilmeği birleştirip 5 ilmek çıkartıyoruz.

Arka yüzüne gelince iki düz ilmek örüyoruz arttırdığımız 5 ilmeğin önce 2 ilmeği sonra 3 ilmeği keserek devam ediyoruz yine iki düz ilmimizi ölüp iki ters ilmek kesip 3 ilmeği birden kesip bu şekilde modelimize devam ediyoruz.

Bu güzel model çalışma sı bu şekilde devam ediyor.

Ipin markasına gelindiğinde Ben ipin markasını vermiyorum istediğiniz iple deneyerek istediğiniz renk seçerek bu güzel modeli hangisi Uyumlu olduğunu düşünüyorsanız o ipi kullanıp Örgün üzdü yapabilirsiniz.

Arkadaşlar Umarım bu güzel modeli beğenip Sizlerde yapacaksınız yapmak isteyen tüm örgü sevenlere şimdiden kolay gelsin İyi seyirler dilerim.

Evet arkadaşlar bu güzel modelimizin de sonuna gelerek sizleri video anlatımı olan Videoyu izleme davet ediyorum.

BU GÜZEL MODEL ANLATIMINI YAPAN VİDEO

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.