TIĞ İŞİ KOLAY CUPCAKE BERE NASIL YAPILIR VİDEO ANLATIMISevgili örgü sevenler yine çok güzel değişik bir tığ işi bere model yapılışını sizlere sundum .

Çok beğendiğim bu bere yapım aşamasını sizlere paylaştım izleyerek yapacağınızı umarım kolay bir model sadece renkleri uyumuna dikkat ederseniz daha güzel bir model görselin,iz olur diye düşünerek fikirlerimi söylemek istedim .Biraz modelden bahsedelim ve sizlere yardımcı olayım .

BERE YAPILIŞ TARİFİ

Tığ ile yapılabilecek bere modellerine farklı bir örnek daha ekliyoruz. Yapımı oldukça kolay ama bir o kadarda farklı olan bu berenin yan tarafları 3 boyutlu (3D) motif örgüsü ile zenginleştirilmiş halde. Özellikle zıt renkli ipliklerle örüldüğünde örnek kendini gösteriyor. Bereye tepe kısmından sihirli halkanın içine 20 trabzan yaparak başlıyoruz. 2. Sırada bir tek bir çift trabzan yaparak 30 trabzana çıkartıyoruz ve 3. Sırada arttırma işlemine başlıyoruz. Yetişkinler için tepe kısmını yaklaşık 22-23 cm ördükten sonra 3 boyutlu kısmı yapmaya başlıyoruz.iki sıra boyutlu örgüden sonra tığ ile 5-6 cm kadar lastik yaparak beremizi bitiriyoruz

Evet arkadaşlar bu güzel bere modelini çocuk büyük demeyin her yaşa olur ve sizler yeter ki yapın model kolay harika bir bere modeli şimdi bu güzel modeli beğenip yapacak olan sevgili örgü sevenlere şimdiden kolay gelsin.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.