TIĞ İŞİ HARİKA ÜÇGEN ŞAL MODELİN TEKNİK İLE YAPILIŞ ANLATIMISevgili örgü sevenler yine çok güzel üçgen şal model çalışmasını kolay teknik ile yapılış anlatımını sizlere hazırladım ve sundum.

Çok  güzel ve gösterişili bir üçgen şal hazırlayıp sizlere sundum umarım sizlerde hem anlatımımdan hemde modelimi beğeneceksiniz yorumlarınız her zaman çok değerli olduğunu unutmayın çünkü bu modeller ile ilgili yorumlarsanız beni motife edecektir.

Sevgili hanımlar bu modele benzer belki örnek olarak sayfalarda bulabilirsiniz fakat bu modeli ben yabancı siteden alarak sizlere Türkçe anlatmak istedim.

BİRAZ ÖRNEKLE İLGİLİ YORUM YAPALIM VE NASIL YAPILIR NEREDE KULLANIRIZ .

Evet bu tığ işi örneği yelek yapabiliriz yada yazlık veye mevsimlik olarak bir kazak olur veya bu model anlatımım gibi üçgen şal ve etol şal yapabiliriz dantel olarak dantel ipile peçeteler yapabiliriz harika olur etrafına gelince oya veya örümcek gibi bir çok işlem ile süsleyerek harika bir görsel elde edebilirsiniz .

YAPILIŞI.

10 zincir ile başlanır 7 trabzan yaparak 2 sıra örülür yine 10 zincir çekip 7 trabzan yaparak diğer trabzanın üstüne 4 zincir çekerek 3,zincirin üstüne sabitleriz yine 4 zincir çekip trabzanın ucuna batıp ilmek zincir oluşturarak 7 trabzan yapılır 4 sırada yine trabzanlar yapıp 4 zincir 3 zincir çekip pırpır yapılır 3 zincir ile trabzanın tepesine batarak devam edilir kenarındaki zincir yapma işlem için ise video anlatımıyla daha iyi sonuç alacağınızı düşünerek aslında video anlatımını izlemenizi tavsiye ederim.

Bu ve bunun gibi çok kolay fakat gösterişli örgü örnekler için sayfamı ve kanalım olan orgutarifleri takip ve abone olmanızı öneririm eğer kanalıma abone olursanız diğer paylaşımlardan haberdar olursunuz abone ücretsizdir

Evet arkadaşlar bu güzel modeli yapacak olan örgü seven arkadaşlara şimdiden kolay gelsin.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.