YENİ ÇİÇEK ÇEMBERİ ÖRGÜ KOLAY LİF MODELİ VİDEO AÇIKLAMALI5 ŞİŞ GELİNCİK ÇİÇEKLİ PATİK YAPILIŞ ANLATIMI

Sevgili örgü sevenler yine çok güzel ve sipariş alacağınız çiçek çemberi lif modelini sizlere yapım aşaması ile paylaştım.

Yapılışı kolay gösterişli bir lif çalışması sizlere fikir olsun diye sundum.

Her ne kadar lif çalışmasını paylaşıp fikir edinmekte olsanız da bu güzel lif çalışmasının biraz olsun tarif vermek istedim.

KOLAY ÇİÇEK ÇEMBERİ LİG GÖRSELİ
KOLAY ÇİÇEK ÇEMBERİ LİG GÖRSELİ

YENİ ÇİÇEK ÇEMBERİ ÖRGÜ KOLAY LİF MODELİN TARİFİ

Çiçek çemberi lif modeli yapılışı 3 renk lif ipi kullanıyoruz Lifimize 6 zincir çekerek başlıyor zincir içine aralarda iki zincir çekerek başlıyor ikinci sırada her fıstık arasına 2 li fıstıklar yapıyoruz fıstıklarımızı 4 doldugulu yapıyoruz.

3ncü sırada aralarda 3 zincir ikili fıstıkların içine ikili fıstıklar yapıyoruz 4 sıra aralarda bir zincir artırak 4 sora yapıyoruz 5 sırada her fıstık arasına 3 fıstık yapıp diger sırada her fıstık arasına ikili fıstık yapıyoruz.

İki sıra bu şekilde örüp her dilimi birer birer eksilterek tek fıstık kalana kadar eksiltiyoruz lifimiz dilimleri tamamladıktan sonra etrafından bir sıra yeşil bir sıra pembe ile örüp en son beyaz ipimizle kenar geçiyoruz üzerine 11 tane puf çiçeği ile süslüyor puf çiçegi yapılışı.

ÜÇ RENKLİ ÇİÇEK ÇEMBERİ LİF MODELLİ

6 zincir çekerek başlıyor zincir içine 6 tane aralarda 3 zincir çekerek yuvalar yapıyoruz yuvaların içine 8 dolgulu fıstıklar yaparak tamamlıyoruz .

en son ortasına bir fıstık yaparak puf çiçegimizi tamamlayıp lifimizin üstüne dikiliyor yapacak olan arkadaşlara kolay gelsin.

Evet arkadaşlar her ne kadar tarif versem de yine tam detay kolay yapmanız için sizleri video açıklamasını izlemeye davet ediyorum iyi seyirler.

KAYNAK:Lif perisi arzu

Makale yazar: orgutarifleri.com

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.