TIĞ İŞİ TÜLBENT OYALARI İLE YAPILIŞI BURADASevgili el işi seven arkadaşlar bu sayfama her biri bir birine benzer tığ işi tülbent oyaların yapılışı ile sizlere sunmak fikir olsun istedim.

Kelebekli ve fiyonklu bu yazma modeller yapraklar ile süslenmiş olup renklerle harika bir model olarak siz örgü sevenlere sunmak yazmalarınıza yapmanız için de yapılışını sizlere paylaşmak istedim.

Ben örgü seven biri olarak bu bir birine benzer ve iğne oyasını andıran modelleri çok beğenerek sizlere fikir olsun diye yazma ,tülbent,baş örtüsü örnekleri sadece benzer modeller sunayım dedim.

Boncuklarla halkalarla yapılan bu tığ işi oyalar umarım sizlerde beğenecek ve kız çocukların çeyizlerinde yer alacaktır.

Modelleri paylaşırken hep çeyiz deriz oysa bizlerde kullananlar bu güzel modellerden yapıp kendimizde kullanabiliriz.

Anneler genelde kullanırlar neden bizim annelerde yazma oyası bu güzel modeller olmasın.

Bu modellerden peçetelerin kenarına da çok güzel olacağını düşünüyorum .

Küçük el havlu ucuna yapabiliriz biraz sayıları yada kalın ip kullanarak model büyük görünecek ve daha güzel model olarak el havlusuna kullana biliriz.

Fiyonk yapmak için çatal kullanabiliriz fiyonk çok daha kolay olacaktır.

İğne oyalarda ki fiyonklar çatal yardımıyla yapıldığı gibi bu tığ oyasında da aynı yapabiliriz.

Arkadaşlar umarım bu tığ işi yazma oya modellerimi beğenir ve yapacaksınız bende sizlerden fikirlerinizi beklerim şimdi yapacak arkadaşlara şimdiden kolay gelsin iyi seyirler dilerim.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.