TIĞ İŞİ BU KADAR GÜZEL OLUR HER ÖRGÜYE UYAN ÖRNEK YAPILIŞISevgili örgü sevenler bugün sizlere çok güzel tığ işi ile Birçok yerde kullanabileceğimiz bir modeli Etol şal ve üçgen şal olarak sizlere hazırladım.

Kolay ve güzel gösterişli olan bu modeli istediğimiz örgülerde kullanabiliriz değişik ve güzel olan bu modeli yapılış anlatımını sizlere yaptım izleyerek Sizler de çok kolay çalışabilirsiniz.

Hem üçgen şal olarak hemde Etol şal olarak veya yelek olarak yapabileceğiniz şekilde anlatımlı videoyu hazırladım sizler için paylaştım.

Yapım aşamasını birazcık yorum olarak sizlere belirtirken video anlatımını görsel olarak bakarak yapmanızı tavsiye ederim.

Modelde aparat kullanmadan çok güzel küçük bir detay yaptım Bir örneği de paylaştım.

Tığ işi örnek tarifi.

Lastik çalışması yaparken değişik bir çalışma tekniğini diğer sayfalarında sizlere bahsetmiştir Burada da aynı tekniği kullanarak lastik çalışmasını tam olarak farklı çalıştım.

Tığ işi lastik çalışması.

4 zincir çekip başlangıçtaki zincir bir çıkıp uzatıp Trabzon oluşturalım yine tığ üstü alarak aldığımız yere basıp bir ilmeğe çıkartıp ilmeği uzatıp Trabzon oluşturalım.

Yaptığımız lastik çalışmasının üstüne dört kenar ilmek olarak yapalım 7 zincir çekip trabzan ‘nın tepesine bakarak ilmeği uzatıp 4 trabzan bir anda çıkartıp sıkalım ve yine aynı şekilde 4 Trabzon olacak kadar çalışalım.

Üstüne 7’şer zincir yaparak devam edelim yine 7 zincirin ortasından 4 ilmek Trabzan yaparak aynı yere bakıp Trabzon oluşturalım.

Bu şekilde devam edip örgü,müzü çevirip üstüne düz olarak her trabzanın tepesine batıp trabzan yapalım.
Bu şekilde örneğimiz devam etmektedir diğer üçgen çalışması yine model olarak aynı çalışıyoruz fakat üçgen başlangıç tekniğini video anlatımını sonuna kadar izlerseniz daha rahat çalışabilirsiniz.


Evet arkadaşlar yine değişik tığ işi örgü modelleri bakmak isterseniz sayfamda ve kanalımda birçok örgü modelleri mevcuttur.

Sayfamı ziyaret ederek ve kanalıma abone olarak birçok yeni model görseli ile sahip olabilirsiniz.

Sevgili örgü sevenler bu güzel modeli Sizlerin de yapacağını düşünerek anlatımını sonuna kadar izlemenizi tavsiye eder yapacak olan arkadaşlara şimdiden kolay gelsin.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.