SEPETTE KÖPEKLER LİF MODELİN DETAYLI ANLATIMLI VİDEOSevgili örgü sevenler yine çok güzel sepette köpekler bir lif çalışmasını sizlere fikir olsun diye paylaştım.

Sayfamın sonunda video açıklaması var isterseniz s,izlere tarif olarak da belirteyim fakat video açıklama izleyerek daha kolay çalışacağınızı düşünüyorum.

SEPETTE KÖPEKLER  TARİFİ

Biraz farklı bir lif olsun istedim ve sepette kopek lifi tasarladım yeğenimin köpeğinin ismi Tappis idi onun ismini verdim mısır tekniğiyle yapılan ve sevimli bir lif çıktı ortaya 5 renk ip kullandım 0rtadan basladım 6 zincir 6 fıstıkla ikinci sırada her zincirli yere çift batarak ördüm üçüncü sırada çift batan yere çift aradaki zincire tek fıstık yaptım aradaki tekli fıstıklar 3 tane olacak sonraki sırada sepeti kuruyoruz 1 çift 4 mavi örüyoruz sonraki sırada çiftler hep ayni sadece tekli fıstıklar da ip değişiyor 1 mavi 3 beyaz 1 mavi sonraki s ırada 1 mavi 1 beyaz 2 kırmızı 1 beyaz 1 mavi devam ediyoruz sonraki sırada 1 mavi 1 beyaz 1 kırmızı 1 beyaz 1 kırmızı 1 beyaz 1 mavi sonraki sırada 1 mavi 2 beyaz 2 kırmızı 2 beyaz 1 mavi sonraki sırada 9 mavi sonraki sırada köpeği kuruyoruz 3 beyaz kahverengi 2 beyaz 1 kahverengi 3 beyaz sonraki sırada 3 beyaz 1 kahverengi 1 beyaz 1 koyu kahverengi 1 beyaz 1 kahverengi 3 beyaz sonraki sırada 2 beyaz 1 koyu kahverengi 1 kahverengi 1 koyu kahverengi 2 beyaz 1 koyu kahverengi 1 kahverengi 1 koyu kahverengi 3 beyaz sonraki sırada 2 beyaz 2 koyu kahverengi 5 kahve rengi 2 koyu kahverengi 2 beyaz sonraki sırada 1 koyu kahverengi 5 kahverengi 1 kırmızı 1 kahve rengi 2 beyaz sonraki sırada 5 beyaz 3 kahverengi 3 kırmızı 4 beyaz sonraki sırada 8 beyaz 1 kırmızı 7 beyaz kenarı yapıp bitiriyoruz.

Bu güzel köpek figürlü lif modelin daha sonuna geldik değişik modellerde buluşuncaya dek tüm örgü sevenlere kolay gelsin iyi seyirler.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.