OYA MODELLER İLE YAPILIŞISevgili örgü sevenler bu sayfamda sizlere çok şık ve güzel oya modeller sunmak çeyizi’nizi süslemek istedim.

Sayfamda bir çok modeller var fakat bu modellerde hem çeyiz de hem kendinize yapacağınızı düşündüm ve sizlere fikir amaçlı tülbent oyalar paylaşmak istedim.

Sizlerinde bildiği gibi anneler çok yapar bu işleri çeyizlerde en güzel örnekler olsun diye fakat kendimizde olmasın’mı bende bu örnekler sadece sandıklarda olmasınlar derim eğer kendinizde örtü kullanıyorsanız yapabilirsiniz .

Arkadaşlar oyalar zor görünse’de tığ kullananlar için zor değil ,yeter ki isteyin arkadaşlar yapmanız için bir video paylaşıyorum sizler hangi model beğendiğinizi bilmediğim için tarif veremiyorum eğer yapacak ve modeli çıkaramasanız yardımcı olurum.

Ben bütün modellerde yapan biriyim örgüyü çok severim ve yaparım bütün örgülerden yaptım çok ta keyif alırım strese bire bir el işi keyif verir diye düşünüyorum .

Arkadaşlar ben oya yaparken önce kenarını yaparım daha kolay oluyor kıvırmakla uğraşmadan oya yapmak zaman kazandırır .

 

Oya yaparken önce tülbentin çimen kısmını sonrada motifleri yapıp tutturunuz ama bazı oyalarda önce motifler çimen yaparken tutturuluyor modele göre tarif değişiyor o yüzden tarif vermek yanlış olduğu için tarif yazmıyorum eğer yapamaz iseniz sizlere yardımcı olurum model beğen yeter ki bu çok güzel modeller çıtı pıtı oyalar sizlerinde beğeneceğinizi düşünüyorum yapacak olan arkadaşlara kolay gelsin diyorum .

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.