FISTIKLI YONCA OYA MODELİN DETAYLI YAPILIŞ ANLATIMISevgili hanımlar bu gün sizlere fıstıklı yonca oya modeli paylaştım yapım aşamasını izleyerek sizlerde bu oya yapılışından bilgi edinebilirsiniz.

Fıstıklı oya modeli olarak bir önceki sayfamda paylaşmı ştım şimdi ise değişik fıstıklı oya olarak harika bir oya modeli sunuyorum.

YONCA OYA MODELİ yapılış detay olarak devam edelim bu oya ile havlı ucu yapabilirsiniz üç renkli oya ipi ile 22 numaralı tığ ve makas kullanıyoruz sizler bu örneği yapacağınız zaman yazmanıza uygun ip renkleri kullanmalısınız.

hazırsanız oya nasıl yapılır anlatalım.

önce küçük motifleri hazırlıyoruz sonra yazma ucuna ekleyerek oluyor nasıl başlamalıyız yazma kenarına 3 zincir çekip tığ battı yapıyoruz iki sıra yeşil iple devam ederek yaptığımız motifleri ekleyerek devam ediyoruz.

Model kolay ve gösterişli olması sizlerinde beğeneceğini düşünüyorum.

Arkadaşlar zincir sayısı elinizin ayarına göre ayarlamalısınız sıkıysa artırarak gevşek ise azaltarak yapabilirsiniz .

Yuvarlak halkalar 20 tane sık iğne yapıp birleştirelim yine aynı halkanın içine 20 tane sık iğne yapıp birleştirelim ipimizi koparmadan devam edelim ve biraz daha yeşil ip ile çalışıp aralarına motifleri yerleştirerek devam edelim.

6 zincir çekip bir tane 3 lü trabzan yapıyoruz ve trabzan nin boşluğuna 12 dolgulu bir fıstık yaparak kapatıyoruz 6 zincir çekip sık iğne ilmeğimize sabitliyoruz ve arada 2 sık iğne yaparak aynı işlemi 5 kez tekrarlıyoruz farklı renge geçiş yapıyoruz  6 zincir çekmiş olduğumuz boşluğa bir sık iğne yarım trabzan ve 1 sık iğne yapıyoruz ve diğer 6 zincir çekmiş olduğumuz boşluğa da aynı işlemi yaparak fıstıkları bu şekilde dolduruyoruz .

Dığer yaprakları da aynı şekilde oluşturduktan sonra ip,lerimizin rengini değiştiriyoruz bir sira arka ilmekten alarak ilmek kaydırma işlemle zincir zincir görünümü veriyoruz çiçeğimizin etrafına bu şekilde motiflerimizi oluşturuyoruz

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.