ÇOK AMAÇLI ÖRGÜ MODELİN YAPILIŞ ANLATIMINA BAKALIMorgutarifleri

Sevgili örgü sevenler bugün sizlere çok güzel ve birçok örgü modelinde kullanabileceğimiz güzel bir örneği tarifini yaptım.

Arkadaşlar 2 model bir arada çok hoş duran bir örneği sizlere model konusunda yardımcı olmak istedim ve yapılışı anlatan videoyu sizlere paylaştım.

Selanik örnek olarak çok kolay ve çok gösterişli olan bir örnek olduğunu düşünerek sizlere de Fikir olsun istedim.

Biz bu örneği nasıl yaptık

Arkadaşlar bir bu örneği bebek battaniyesi olarak çok güzel çok gösterişli ve de çok kolay olduğunu düşündüğüm için tarifini veriyorum.

Yapılış tarifi

 

Örneğimiz 10 ve katlarından oluşuyor iki kenar ilmek örelim 10 cüz ölelim ölmeden üstünden geçirerek diğer ilmeğimizi düz örelim olan ilmimizi hepimizi bize doğru alarak ters olan ilmeği örmeden işimize getirip diğer bilmemizin düz olarak örelim bu şekilde devam edelim.

Arka yüzünü ördüğümüz yine kenar illerimizi örelim ilmeğimizi ipimizi öne alarak örmeden arttırdığını ilmeği Wade üzülmekle beraberinde keselim bir ilmek alıp 2 ilmek keserek 10 ilmeğimizi bu şekilde töremizi tamamlıyoruz diğer karnemizde 10 ilmeğimizi ters tarafından ölerek bitiriyoruz.

Yine tam detay olarak daha rahat anlamanız için video anlatımını izleyerek daha kolay model yapacağınızı umarım .

Sevgili örgü sevenler yine değişik modellerden bilgi almak isterseniz kanalıma ücretsiz abone olarak ve ilk haber almak isterseniz zil butonunu aktif hale getirmenizi tavsiye ederim.

BU MODELİ NEREDE KULLANABİLİRİZ.

Evet bu güzel modeli bebek battaniyesinde  hırka, şapka, yelek ve bir çok yerde yani örgüyü nerede görmek istersek orada güzel olacaktır eğer değişik renklerde de yaparsanız daha güzel olacaktır kare olarak değilde bütün yani düz çizgiler şeklinde yapabilirsiniz zaten video anlatımda biraz bahsettim izlerseniz nasıl çalışabiliriz bilgi olarak paylaştım umarım anlatımlarım dan da memnun kalacak ve abone olarak da desteklersiniz şimdi bu güzel örgü örneği yapacak olan örgü sevenlere şimdiden kolay gelsin keyifli örgüler.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.