BEBEK YELEĞİ İÇİN ÇİÇEK TOHUMU ÖRNEĞİN YAPILIŞ ANLATIMISevgili örgü sevenler bugün sizlere çiçek tohumu modeli ile bebek yeleği yapılışını anlatacağım.Bebek yeleği için bu ideal çiçek tohumu örgü modelini yapmanızı öneririm .

Evet arkadaşlar bu güzel çiçek tohumu modeli bir önce ki sayfamda değişik bir örneğin yanına yaparak paylaşmıştım şimdi ise bir bebek yelek örneği olarak sizlere sundum.

Yapılışı çok kolay olan bu modeli yapılışından bahsetmek isterim .

 

                               Çiçek tohumu yapılış tarifi

Başlama tekniği olarak başlarken değişik başlama lastikler de yapabilirsiniz nasıl mı kanalım olan orgutarifleri,ne bakarak değişik örgü başlama teknikleri paylaştım fikir edinerek yapabilirsiniz .

Bu modelde başlama olarak haroşa ile başladım yapılışına gelince her örgüde olduğu gibi önce 2 ilmek kenar örgü yapıyoruz sonra çapraz alarak 2 ilmek örüp içinden 1 ilmek daha çıkartıyoruz sonra ipimizi ön tarafa alarak yani artırma işlemi yapar gibi 2 ilmek çapraz çalışıp içinden bir ilmek daha çıkararak devam ediyoruz.

Arka yüzüne gelince 2 ilmek keserek 2 kes 2 keserek devam ediyoruz ön yüzüne gelince yine aynı işlem ile devam edip örgümüzü yapıyoruz eğer bu tarif sizlere karışık gelirse video anlatımını izleyerek daha kolay yapacağınızı düşünüyorum her modeli görsel bakıp çalışmak daha rahat çalışma olur diye düşünerek sizleri video anlatımını izlemenizi öneririm.

Sevgili örgü sevenler bu güzel modeli bebekler için beğenip yapacak olursanız şimdiden kolay gelsin iyi seyirler.

BEBEK YELEK ÖRGÜ MODELİN YAPILIŞ ANLATIMLI VİDEO

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.