BALIK PULLU BAŞLAMA TEKNİK İLE NARENCİYE ÖRGÜ YELEK MODELİN YAPILIŞIorgutarifleri

Merhaba sevgili örgü sevenler yine çok kolay ve güzel Narenciye çiçekleri örgü yelek modelin yapılış anlatımını sizlere  hazırladım.

Bir önceki kanalımda sizlere başlama teknik ile ilgili bilgi verdim bugün de balık pullu örgü başlama tekniğin üstüne Narenciye örgü yelek olarak sizlere anlatımlı video paylaştım.

Yapılış anlatımlı video izleyerek sizlerde çok kolay çalışacağınızı düşünüyorum .

Tarif olarak kısa da olsa sizlere bilgi vereceğim fakat görsel çalışmasını bakarak çalışmak daha kolay olacaktır.

Balık pullu örgü başlama tekniği örgü model görseli

balık pullu başlama tekniği
balık pullu başlama tekniği

NARENCİYE ÇİÇEKLERİ YAPILIŞ TARİFİ.

narenciye örneğin yapılışı
narenciye örneğin yapılışı

 

Bağlamalı balık pullu lastik çalışması yaparak bu modeli üstüne başlayalım nasıl yapılır sorunuza gelince lastik başlamadan sonra 2 ters 3 düz örgü yaparak devam edelim .

Sonra arka yüzü yine ters olan ilmek ters örgü yaparak düz ilmek düz örgü yaparak devam edelim.

2 ters örgü yapıp 3 ilmek alıp 3 ilmeğin içinden ilmek uzatarak çıkaralım ve 3 ilmek te 5 ilmek elde edelim sonra uzattığımız ilmekler den ilk uzattığımız ilmeğimizi 2,cı ilmeği üstünden geçirip ön ilmek edinelim ve yine 2 ters ilmek örüp devam edelim yine 3 ilmekten 5 ilmek yaparak ilmekleri aralarından geçirerek devam edelim arka yüzü na gelince 2 düz örüp 2 ters ör 2 ilmek birleştir yine 2 ilmek birleştir ters ilmek olarak 3 ilmek elde edelim bu şekilde devam ediyor ve yine bu tarifte karışık bulduğunuzda video anlatımını sonuna kadar izleyerek daha kolay çalışabilirsiniz .

NARENCİYE ÇİÇEKLERİ ÖRGÜ, Model nerede kullanmalıyız sorunuza gelince diğer örgü modellerde olduğu gibi istediğimiz her örgüde kullanabiliriz.

Yelek modelinde hırkada şapka yapılışında atkı modeli olarak boyunluk olarak yani her yere yakışan bir model bence sizlerde deneye bilirsiniz tabi ki renk olarak uygun olmasına dikkat edilmeli ben ip olarak himalaya ipi kullandım sipariş olduğu için bu renkten tercih edildi ve bu renk ile çalıştım sizler açık renk tercih etmenizi öneririm.

Arkadaşlar bu güzel yelek modeli olarak kol kesimleri de devamında paylaşacağım takip ederseniz nasıl yapıldığını görmüş olacaksınız kanala  abone olarak zil butonu aktif hale getirmenizi öneririm her paylaşımdan haberdar olacaksınız bu modeli beğenip yapmak isterseniz gelin yapılış anlatımlı video izleyelim iyi seyirler.

Narenciye örgü modeli yapılış anlatımlı video

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.