TIĞ İŞİ HAVLU UCU BAHAR DALI ÖRNEĞİN YAPILIŞ ANLATIMISevgili örgü ve oya sevenler yine çok güzel ve değişik bahar dallı bir havlu ucu dantelden bahsedeceğim .

Tülbent oyası olarak yapabileceğiniz bu güzel oya havlu ucu modeli sizlere sunarken kendim fikirlerimden bahsederek fikir edinmenize yardımcı olmak istedim.

Arkadaşlar bu güzel değişik modelleri kendi ipin ile yaparsanız hangi yerde kullanmak isterseniz harika olacaktır.

Yani oya olarak yapacaksan oya modelin ipi ile yapılır bu havlularda filoş ip yani biraz kalın ip kullanılır sizlerde ona göre yapabilirsiniz bu model ile harika mevlüt örtüsü güzel olur denemelisiniz .

Evet yine sizlere değişik ve güzel modeller sunduğumu düşünerek sizlerden de yorumlarınızı beklerim.

Sadece çiçekleri kullanarak da oya yapabilirsiniz araları yanı göbeğinde ki yuvarlak halka olarak kullanmış sizlerde kullanarak yuvarlak oluşumu kolay olacaktır.

Tığ işi bir yelek örgü yapılışında bu güzel bahar dalı modeli, örerek harika yazlık yelek yapabilirsiniz üstüne çiçekler ile süsleyerek harika modeliniz olur.

Bu güzel havlu ucu model hakkında fikir yürüterek fikirlerimi sundum şimdi havlu yapacak olan sevgili örgü ve el işi seven arkadaşlara şimdiden kolay gelsin keyifli örgüler olsun.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.