ÖRGÜ TERLİK MODELLERİ İLE YAPILIŞI BURADAMerhaba arkadaşlar bu sayfamda sizlere örgü tığ işi patik ve terlik modelden bahsetmek istedim.

El örgü terlik nasıl yapılır  diye düşünmemeniz için yapılışını da sizlere kolay olsun diye paylaştım.

El örgü olur da tığ işi terlik olmaz mı bende sizlere bu terlik modellerden sayfamda takıp edenler fikir olsun istedim.

Her zaman ki gibi bu sayfama da söylemek istiyorum sade bir örgü yapıp üstüne motiflerle süslenirse çok güzel ve değişik olur diye her zaman bahsederim evet gördüğünüz gibi bu terlik de motiflerle süslenince ne kadar güzel olduğunu görüyoruz.

Düz trabzan örerek keçe veya terlik tabanı ile oluyor tabanı delmek için kemer delme aleti veya tığ yardımı ile yapabilirsiniz biraz tığla zor olur fakat sizler şişle de yapılır olduğunu söylemek istedim.

Tabanlık eski ayakkabınız yada terliklerinizi de değerlendirebilirsiniz ben bunu daha basit bir şekilde nasıl yapıyorum.

Arkadaşlar ben ayakkabı keçe ile örgümü örüyorum sonra eğer yaptığım terlik ise  eski terlik tabanını kullanarak keçeli kısmına yapıştırıp üstüne iğne ile örgü gibi örerek bitiriyorum .

Neden keçe önce tabanlık set olduğu için elinde döndürmek zor keçe biraz daha yumuşak olduğu için ben böyle yapıyorum .

Zaten sayfamda anlatımlı video var bakarsanız yapılışı siz örgü sevenlere daha kolay olacaktır .

Eğer bu el örgü terlikleri beğenir ve yapacak olursanız değişik motifler ile süslemeyi unutmayın şimdi yapacak arkadaşlara kolay gelsin iyi seyirler.

T

Arkadaşlar simli iple de harika oldu birde ön kısmına sakallı ip yapılırsa tüylü görünüm olacaktır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.