TIĞ İŞİ ÖRGÜ BAYAN YELEK MODELİ ETAMİN İŞLEMELİ YAPILIŞ DETAYIetamin işemeli yelek modelin tarifi
etamin işemeli yelek modelin tarifi

Sevgili örgü sevenler bugün sizlere çok kolay kutu tekliği tığ işi yelek modelin üzerine etamin işlemesi yapılışından bahsetmek istedim.

Yapılış detay için sayfanın sonunda görseller ile anlatımlı video paylaştım izleyerek daha kolay ve tekniklerinden sizlerde yapacağınızı düşünerek izlemenizi öneririm.

etamin nakışlı örgü yelek modeli

ETAMİN İŞLEMELİ BAYAN YELEK MODELİN MALZEMELERİ

etamin işemesi desen

Bu modelin aynısını yapacak olursanız önce yapacağınız yelek ipi almak üzerine işleme için de 3 ren ip kullanmak iplerimizi kesmek için makas etamin işlemesi için de etamin iğnesine ihtiyacımız var.

KUTU TEKNİĞİ İŞLEME YELEK MODELİN TARİFİ

etamin nakışlı yelek
etamin nakışlı yelek

Evet arkadaşlar önce yelek çalışmasını hazırlıyoruz yelek olarak kutu çalışıp üzerine çiçek dallı modeli işleyerek yelek oluşturuyoruz .

Etamin çalışması çapraz işleyerek yapılır bu örneği işemek isterseniz tam detay olarak yapılış video izleyerek kolayca yapacağınızı düşünüyorum.

işleme örgü ile geniş kapsamlı çalışma tekniği

Bu model ile yazlık uzun hırka yapabilirsiniz.

Uzun hırka olarak harika olur denemenizi öneririm isterseniz bu işleme ile çeyizlik seccade yapabilirsiniz ve ya bir havluya işleyebilirsiniz.

Etamin çalışması iğne ile yapılır fakat işleme istediğimiz örgüye bile işleyebilirsiniz .

Şiş örgü düz yaparak bu işleme tekniği ile fark yaratabilirsiniz.

Her zaman bahsettiğim gibi bu güzel yelek modelin üzerine de farklı fikirlerimi paylaşmak istedim.

Yelek olarak kutu tekniği yapıp işlemede değişiklik yapabilirsiniz etamin işlemeleri bu gibi örgü çalışmalara fark katacaktır.

Umarım diğer modeller gibi bu güzel çalışmayı da beğenip yapacaksınız şimdi sizleri tam detaylı anlatımı olan video izlemeye davet ediyorum

Kaynak: ören hanıma ait

Makale yazı yazan :orgutarifleri.com

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.