BUĞDAY BAŞAĞI ÖRGÜ LİF MODELİN YAPILIŞ ANLATIMLI VİDEOÖRGÜ BUĞDAY BAŞAĞI LİF MODELİ
ÖRGÜ BUĞDAY BAŞAĞI LİF MODELİ

Sevgili örgü sevenler bugün yine çok güzel buğday başağı örgü lif modelini sizlere yapılışını paylaştım.

Her lif modeli gibi yine çok güzel zarif bir lif model umarım sizlerde beğenip yapacaksınız yapmak istediğinizde yapımında kolay olsun diye video anlatımını paylaştım izleyerek kolayca yapacağınızı umarım.

Bu güzel lif modelin tarifinden biraz olsun bahsetmek isterim.

BUĞDAY BAŞAĞI LİF MODELİN TARİFİ

lif modeli örgü buğday başağı

BUĞDAY BAŞAĞI LİF MODELİ YAPILIŞI Lifimizin yapılışı için 2 renk lif ipi kullanıyoruz Ben sarı ve beyaz kullandım siz istediğiniz renk yapabilirsiniz.

Yapılışı için ilk önce sarı ipimizle 6 zincir çekerek başlıyor ve bir halka oluşturup halkanın içine 4 dolgulu 8 tane aralarda 2 zincir çekerek fıstık yapıyoruz ikinci sırada her boşluğa ikili fıstıklar yapıyoruz .

Üçün cü sırada ikili buğday başağını yapıp 2 zincir çekerek bir trabzan yapıyoruz diger sırada yine buğday başaklarını yapıp trabzanların üzerine yan batarak 4 dolgulu fıstıklar yapıyoruz her sırada artarak devam eden modelimizi 8 sıra yani buğday başaklarının arasında trabzan da 5 fıstık olana kadar artırıyoruz.

ÖRGÜ BUĞDAY BAŞAĞI LİF MODELİ
ÖRGÜ BUĞDAY BAŞAĞI LİF MODELİ

9 sırada beyaz ile bir sıra daha yapıyor son sıraöızda kenar oyasını sık iğne ve her buğday başağı arasına 5 dolgulu fıstıklar yaparak lifimizi bitiriyoruz yapacak olan tüm örgü sevenlere kolay gelsin

Evet arkadaşlar bu güzel lif modelin tarifinin de sonuna gelerek sizlere daha kolay olması için video anlatımını izlemenize davet ediyorum iyi seyirler.

Kaynak : Lif perisi Arzu hanima ait

Makale yazar.orgutarifleri.com

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.