YAPILIŞI ÇOK KOLAY AJURLU BAYAN ÖRGÜ YELEK MODELİN ANLATIMLI VİDEOMerhaba sevgili örgü sevenler bugün sizlere çok güzel ve yapılışı çok kolay bayan örgü yelek modeli hazırladım.

Yapılış detayları sorusuna gelince tarif olarak belirtmekten ise video anlatımını izlemenizi öneririm her ne kadar bu ajurlu bayan yelek modelini sizlere anlatımını yapsam da  video anlatımında görsel bakarak ve arada değişik fikirler edinerek çalışmanızı öneririm.

 

Bu kolay modeli yelek olarak sizlere belirttim fakat Birçok yerde de kullanabilirsiniz görseli güzel çalışması kolay ve bebek örgülerinde dahil kullanabileceğinizi düşünerek sizlere fikirlerimiz sunuyorum.

Yine değişik model ve değişik tasarımlardan fikir edinip örgü örmek istediğinizde kanalım olan orgu tariflerini ziyaret ederek birçok modeli bulabilirsiniz.

yelek modelin anlatımı
Yelek modelin anlatımı

Bu modeli bebek örgülerinde ve bayan yelek hırka model olarak kullanabileceğinizi düşünüyorum.

Kısada olsa  bu kolay ajurlu bayan yelek modeli anlatımına tarif olarak belirteyim.

                    ÇOK KOLAY AJURLU BAYAN YELEK MODELİN TARİFİ

KOLAY AJURLU YELEK ÖRNEĞİ

Başlama tekniğini ister değişik çalışıp ister haruşe çalışıp örgüye başlayabiliriz.

Modelimiz 6 ve katlarından oluşmaktadır kenar ilmek olarak 3 ilmek bırakıyoruz 3 ters 6 düz örgü yapıp yine 3 ters 6 düz olarak devam ediyoruz.

Arka yüzüne gelince 3 düz 2 ters işimize ipimizi dolayıp bir ters hepimizi dolayıp ters hepimizi dolayıp ve iki ders ilmek örerek 3 düz örüp devam ediyoruz.

Kenar ilmek derimizi 3 ters olarak ölüp bir düz hepimizi dolayıp dolabımız ilmekleri çıkartıp 4 ilmekleri uzatıyoruz önce 2 ilmekleri doluyoruz Diğer 2 ilmekleri üstünden getirip dikilmek olacak şekilde ilmekleri çıkartıyoruz.

Tekrar ilmek dolayıp bir düz örüp 3 ders örerek modelimizi devam ediyoruz iki sıra bir düz bir ters dönerek yine arka yüzüne geldiğimizde bilmektir dolayarak devam ediyoruz modelimiz bu şekilde devam etmektedir.

Umarım diğer modeller gibi bu modeli mide beğenip yapacaksınız Eğer yapamaz olur ve takıldığınız bir nokta olursa yorum kısmından belirtip sizlere tekrar yardımcı olacağım.

Bu güzel modelin tarifinin de sonuna gelerek yapmak isteyen tüm örgü sevenlere şimdiden kolay gelsin.

Sizleri video anlatımı olan videoyu izlemeye davet ediyorum İyi seyirler dilerim.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.