YENİ TASARIM İKİ ŞİŞ İLE BAĞLAMALI ÖRÜMCEK ÖRNEĞİN YAPILIŞ VİDEOMerhaba sevgili örgü sevenler bugün sizlere çok güzel yeni tasarım iki şiş ile örümcek  görünümlü  örgü model yapılış detaylarından bahsederek fikir olsun istedim.

İki şiş ile ajurlu örnek çalışması çok kolay ve tam yazlık bir model olduğunu düşünerek sizlere paylaşıp fikir edinmenize yardımcı olmak istedim.

Yapılışı çok kolay olan örgü bağlama tekniği ile bile çalışmasına kolay yapmanız için videoyu anlatımını hazırladım.

Bu modeli nerede kullanmalı sorunuza gelince örgü bayan bluz yelek yazlık hırka gibi örgü modellerinde çok rahat kullanabileceğinizi düşünüyorum.

               İKİ ŞİŞ İLE ÖRGÜ ÖRÜMCEKLİ MODEL TARİFİ

2 ve katlarından oluşan bu örgü modelinin 2 kenar ilmek ördükten sonra işimize ipimizi 2 kere doluyorum 2 ilmeğimizi keserek ve yine 2 ilmek daha keserek bitirmek elde ediyoruz Aynı şekilde 2 bilmek daha üstümüze isminizi doluyoruz.

Bu şekilde örnek başlamayı hazırlayıp devam ediyorum.

Arka yüzüne gelince bu modeli Yine kenar örgü örüp  2 dolayıp içi bir ters bir düz olarak örüyoruz ikili ikili kestiniz ters olarak örüyorum hepimizi ön yüzüne doğru dolayıp  bağlama tekniği oluşturup yine dolarımız bir ters bir düz olarak ölüp devam ediyorum

Ön yüzüne gelince yine aynı şekilde arttırdığımız dolama olarak çalıştığım ilmekleri yer verilmekte beraberinde ikilisine keserek bir acur oluşturuyorum ve yine aynı dolama işlemi yaparak 22 dolayıp devam ediyoruz arka yüzü de aynı şekilde modelimiz devam ediyor

İKİ ŞİŞ ÖRÜMCEK ÖRGÜ MODELİ

Evet arkadaşlar bu güzel modelimiz bu şekilde devam etmektedir Umarım anlatımı ve yapılış detaylarını tam detaylı olarak sizlere bahsettim ve yapılışında bir karışıklık yaşarsanız video anlatımı sonuna kadar isteyerek veya yorum kısmından belirterek sizlere tekrar yardımcı olacağım.

 

Umarım bu güzel modelimi beğenecek ve yapmak isteyen tüm örgü seven  arkadaşlara şimdiden kolay gelsin.

Detay anlatımını görsele bakıp izleyerek yapmanızı öneriyor ve video izlemeye davet ediyorum.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.