TIĞ İŞİ KENAR FISTIKLI BİR BEBEK YELEK ÇALIŞMASI ANLATIMLISevgili örgü sevenler bugün sizlere çok kolay tığ işi bebek yeleğinin yapılışı ekmeğinden dans ederek modeli sizlere sunuyorum.

Bebek yeleği kare şeklinde yapılarak trabzan  çalışması ve kenarı fıstık çalışmasıyla biten bu güzel modeli sizlere yapılış detayı olan videoyu paylaşıyorum.

Yelek modelinin yapılış ve detay kısa da olsa sizlere bahsedeceğim.

                            Tığ işi kolay bebek yeleğinin yapılışı malzemeleri.

Ip olarak iki renk kullanmaktayız mavi ile beyaz renk kullanarak yapıyoruz ve dikiş iğnesi desen vermek için kullanacağız.

              BEBEK YELEK TARİFİ

Dikişsiz olan bu yelek  arkadan başlayarak öne doğru gidebiliriz veya ön parçadan başlayıp arkaya doğru gidebiliriz kareler şeklinde yapılan trabzan  çalışması ile modelimizi tamamlıyoruz etrafına fıstık yaparak  etrafını tamamlıyoruz  dışına fıstık çalışması ile süsleyerek bitiriyoruz karelerin üstüne Çapraz iğne yardımıyla desen veriyoruz .

Evet arkadaşlar bu güzel modeli Sizler de çalışmak isterseniz ve tarifinde karışıklık bulursanız videoyu izlemenizi tavsiye ederim.

fıstıklı yelek modeli
                              fıstıklı yelek modeli

Tığ işi çok kolay bebek yeleği çalışmasını yapmak isteyen tüm örgü seven arkadaşlara şimdiden kolay gelsin.

Sizleri video anlatımı olan video izlemeye davet ediyorum.

Kaynak:Denemek Lazım

Yazar :orgutarifleri.com

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.