ORGUTARİFLERİNDE ŞİŞ ÖRGÜ İLE FISTIKLI YELEK,HIRKA MODELİN ANLATIMILİSevgili örgü sevenler bugün sizlere çok güzel şiş ile fıstık modelinin yapılışını hazırladım yapım aşamasına video anlatımı yaparak sizlere paylaştım.

Tığ işi fıstık örgü modeline benzeyen şiş ile yapılışını sizlere hazırlayıp görsel ve video anlatımını yaparak Sizlere fikir olsun istedim.

 

 İKİ ŞİŞ İLE FISTIKLI ÖRGÜ MODELİ NEREDE KULLANABİLİRİZ?

Bu modeli hırka,yelek,şapka,boyunluk olarak yapabilirsiniz ve hatta bebek battaniyesi olarak da harika olacaktır .

Diğer modeller gibi bu güzel modeli her örgüde kullanabileceğinizi öneririm ve hatta bebek örgüler için çok uygun olacaktır.

           İKİ ŞİŞ İLE FISTIKLI ÖRGÜ MODELİN TARİFİ

İKİ ŞİŞ FISTIK MODELİ
İKİ ŞİŞ FISTIK MODELİ

Başlama tekniği olarak ister kanalımı ziyaret edin değişik başlama teknikleri kullanabilir ister lastik yapabilir ister haroşe örerek başlama yapabilirsiniz.

Isterseniz direkt örneğe başlayarak örgü modeli hazırlayabilirsiniz.

Örnek yapım aşamasına Gelince küçük detaylı dahi olsa sizlere bahsedeceğim.

Yapılışında kenar ilmek her örgüde olduğu gibi önce kenar ilmeğimizi örüyoruz bir ilmek içine hem dolayı hem 4 kere batıp ilmek çıkarıyoruz.

Bir ters örgü bir düz ve yine ters örgü yapıp tekrar 1 ilmeğin içine hem dolayı hem 4 kere batarak ilmek derimizi çıkartıyoruz ve yine ters düz ters devam ediyoruz.

Arka yüzüne gelince ters ilmekleri ters düz ilmekleri düz örüyoruz adımız ilmekleri hepsini birden tek ilmek olarak çalışıyoruz.

Ön yüzüne gelince tekrar kenar ilmek örüyoruz ters ilmek örüyoruz düz ilmek örüyoruz ters ilmek ve fıstık oluşturduğumuz ilmeği örmeden alıyoruz ve aynı şekilde aradaki düz silmeyi de örmeden geçiyoruz.

Arka yüzünü de aynı şekilde ölmediğimiz ilmekleri örmeden geçiyoruz.

ÇOK AMAÇLI ÖRGÜ FISTIK MODELİ
ÇOK AMAÇLI ÖRGÜ FISTIK MODELİ

Bu şekilde örneğimiz devam ediyor arkadaşlar bu tarifte karışık gelirse örgü modeli anlatan videoyu sonuna kadar izlerseniz Sizlerde daha kolay çalışacağımızı düşünüyorum.

Bu güzel modeli yapmak isteyen tüm örgü sevenleri şimdiden kolay gelsin.
Sizleri video anlatımını izlemenize davet ediyorum.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.