PETLATTON MERDİVENİ BAYAN YELEK MODELİN KOL KESİMLERİNİN ANLATIMISevgili örgü sevenler bugün sizlere çok güzel değişik bayan yelek modelinin petlatton örneğin   yapılış şeklinden bahsedeceğim.

Bir önceki kanalımda petlatton örneğin yelek modelinin yapılış tekniğinden bahsetmiştim ve aynı şekilde sayfamda Detay olarak anlatımını yapalım.

Bugün de bu güzel bayan yelek modeli örgü modelinin kol kesimi ile ön V kesim olarak sizlere nasıl yapıldığının ile ilgili anlatan videoya hazırlayıp sizlere sundum.

Evet arkadaşlar bu güzel modeli değişik çalışma versiyonuyla hazırladım yapılışını anlatan videoyu sizlere paylaşacağım ve kanalım şu an yayında olduğunu sizlere iletmek istedim.

Yapılışına Gelince küçük bir detay olarak sizlere nasıl yapıldığını tarifi vermek istedim.

                     BAYAN YELEK MODELİN GÖRSELLERİ

                PETLATTON ÖRGÜ BAYAN YELEK MODELİN  TARİFİ

Başlama tekniğini haroşe yaparak başladım sizler isterseniz değişik modelleri başlama tekniği olarak bu ayarlayabilirsiniz kanalımda değişik başlama teknikleri olduğunu bildirir ve kanalımı ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

Modelimiz 5 ve katlarından oluşmaktadır iki kenar ilmek ördükten sonra şişimize 2 dolayıp 2 kesiyoruz 2 ilmek arasına girip ilmek uzatıp 1 ilmeği örüp diğer İlmek ilmek birleştirip kesiyoruz ve yine 2 ilmek daha kesiyoruz bu şekilde 5 ilmek oluşturmuş oluyoruz.

Ardından 2ilmek şişimize dolayarak yine iki kesip iki ilmek arasında ilmek uzatıyoruz birini örüyoruz diğer iki ilmeği ve yine aynı şekilde 2 ilmek da kesip şişimize iki kere dolayarak devam ediyoruz.

Arka yüzünü ters olarak örüyoruz sadece dolabımızı ilmeğin birini düz olarak örüp yine ters örgü yaparak devam ediyoruz.

Ön yüzü de yine aynı şekilde kenar ilmek iki tane örüyoruz 2 ilmek şişe dolayıp ilmeği ördüğümüz ilmekle beraber kesiyoruz 2’de örüyoruz 2 kesiyoruz 2 ilmeğin arasından ilmek uzatarak birini örüyoruz yine iki kesip tekrar 2 kesip 2 ilmeğimizi ipimizi 2 dolayarak devam ediyoruz.

Modelimiz bu şekilde devam etmektedir kol kesimine gelince ben kol kesimi yapmak için 8 ilmek arttırarak bedenden her 1 ilmeği alıp kesip geri dönüşler yaparak 8 ilmek kesiyorum.

YELEK MODELDE KOL KESİM TARİFİ

Tabii ki bu arada ön ve kesme yaparken iki parmak yani 2 santim Önden ve kesimi yapıyorum ardından 2 santim ördükten sonra kol kesimi yapıyorum.

V kesimi yaparken ilmekleri dolayarak zincir görünümü verdiği için modelimin üstünden kesim yapıyorum.

Her Ön yüzünü ördüğüm de ikili ikili keserek 3 tane örneği mi kesip 4 parmak düz örgü mü yapıp kesimi ve kol kesimi bitiriyorum.

Evet arkadaşlar bu güzel modelimizin tarifi sizlere karışık gelirse video anlatımını izleyerek daha rahat çalışacağımızı düşünüyorum.

kanalım olan orgu tarifleri’nde hem örgü modelleri hem başlama teknikleri yani aramak İstediğiniz tüm modellerin en yeni en güzel en kolay çalışma yöntemlerini sizlere paylaştığımı düşünerek kanalımı ziyaret ederek abone olmanızı ve diğer modellerden haberdar olmak için siz butonuna aktif hale getirmenizi ilk paylaşımlarım dan siz haberdar olursunuz.

                                            YELEK MODELİN ÖN VE ARKA MODELİN GÖRSELİ

Sevgili örgü sevenler bu güzel modeli Umarım Sizler de beğenin yapacaksınız yapmak istediğinizde video anlatımını sonuna kadar izlemenizi tavsiye ederim örnek açıklamalarını Bir önceki kanalıma bakarak nasıl yapıldığını daha rahat çalışabilirsiniz.

Bu güzel modeli yapmak isteyen tüm örgü sevenlere şimdiden kolay gelsin video anlatımını izlemenizi tavsiye ederim gelin beraber video anlatımını izleyelim İyi seyirler.

 

YENİ TASARIM ÖRGÜ MODEL VİDEO ANLATIMI

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.