ÇİÇEKLİ KİLİM DESENİ KOLAY LİF ÇALIŞMASI DETAYLI VİDEOSevgili örgü sevenler yine yeni tasarım yeni modeli kilim deseni çiçekli lif modeli sizlere paylaştım.

Çok güzel ve kolay olan bu lif modeli umarım beğeneceksiniz sizlere biraz olsun tarif olarak belirtmek istedim .

Her ne kadar tarif olarak sizlere anlatsam da yapılış anlatımlı video izlemek yapılışında daha kolay çalışacağınızı düşünüyorum çünkü yapılışında görsel bakarak çalışmak daha kolay olur.

ÇİÇEKLİ KİLİM DESENİ YUVARLAK LİF MODELİN TARİFİ

Çiçekli yuvarlak lif modeli yapımı Modelimize 7 numara tığla ortadan 7 zincir çekip halka yaparak başlıyoruz. Bu halkanın içine aralarında 3 zincir çekerek 6 tane tekli fıstık yapıyoruz. Bir üst sırada her fıstığın arasına 2 fıstık yaparak artırma yapıyoruz. Düzenli olarak her sırada artırma yaparak lifimizi büyütüyoruz. İpleri içten yürüterek çiçek deseni koyuyoruz. Kenar oyası olarak fıstık üzeri zincir çekip sabitliyoruz.

Evet arkadaşlar bu güzel lif modelin de sonuna geldik ve sizleri bu model anlatımı olan video anlatımını izlemeye davet ederim gelin beraber izleyerek örelim iyi seyirler.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.