YENİ TASARIM KİLİM DESENLİ ZİGZAG ÖRGÜ LİF MODELİN DETAYISevgili örgü sevenler yine çok güzel zigZag lı bir kilim desenli lif modelin yapılış anlatımını sizler paylaştım.

değişik görseli olan bu güzel zigzaglı lif modeli yapım aşamalı video izleyerek daha kolay çalışacağınızı umarak video izlemenizi öneririm.

Arkadaşlar modellerin yapılışı olarak kısa da olsa sizlere tarif vereceğim fakat karışık bulursanız video anlatımını izlemeniz daha kolay çalışacağınızı düşünüyorum umarım bu güzel lif modeli de beğenecek ve yapacaksınız.

YENİ TASARIM LİF MODELİN KISACA TARİFİ.

KİLİM DESENİ ZİGZAG ÖRGÜ LİF ÇALIŞMASI
KİLİM DESENİ ZİGZAG ÖRGÜ LİF ÇALIŞMASI
ZİGZAKLI ÖRGÜ LİF MODELİ
ZIGZAG ÖRGÜ LİF MODELİ
ZİGZAG DESENLİ LİF MODEL TARİFİ
ZİGZAG DESENLİ LİF MODEL TARİFİ

Yeni fıstıklı zikzag kare lif yapımı Modelimize 7 numara tığla 80 zincir çekip başlıyoruz. Zincirlerini üzerine aralarda bir zincir bırakarak tekli fıstık yapıyoruz. Fıstıkları 5 doluyoruz ve fıstığı kapattıktan sonra zincir çekmiyoruz. Bir üst sırada her fıstığın üzerine fıstık yaparak ipleri içten yürüterek örüyoruz. Uygulayacağımız desen kadar renk kullanıyoruz. 24 sırada desenimiz oluşuyor. Kenar oyası olarak fıstık üzeri 4 er zincir çekip sabitliyoruz.

Evet bu modeli bu şekilde çalışıyoruz yine anlamadığınız bir nokta olursa yardımcı olurum .

Değişik modellerden fikir edinmek isterseniz sayfamı ve kanalım olan orgutarifleri ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

Bu güzel modelin de sonuna gelerek sizleri video izlemeye davet ederim iyi seyirler.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.