GÜLBEYAZ YILDIZ LİF MODELİN YAPILIŞ ANLATIMIMerhaba sevgili örgü sevenler bugün sizlere çok güzel değişik gül beyaz lif modelinin yapılışını dan bahsedeceğim.

Çok kolay yıldız modeli olan ister çeyizlik ister kendiniz ister hediye olarak çalışabilirsiniz.

Iki renkle çalışılmış ortası çiçek yapılı bu güzel lif modelini Umarım Sizlerde beğenecek yapmak istediğinizde tarif olarak her ne kadar belli etsem de videoyu sonuna kadar izlemenizi öneririm.

Video izleyerek görsele bakıp daha rahat çalışacağımızı düşünüyorum.

                               GÜLBEYAZ YILDIZI LİF MODELİ YAPILIŞI

İki ren lif ipi ile yapıyoruz İstediginiz renk yapabilirsiniz 2 no silikon saplı tığ kullandım Yapılışı pem ipimizle başlıyoruz 6 zincir çekerek içine 6 fıstık yapıp ilk sırayı tamamlıyoruz aralarda 1 zincir çkiyoruz 2 sırada her yuvanın içine 2 li fıstıklar yapıyoruz 3 sırada her yuvanın içine 4 lü fıstıklar yapıyoruz ve diger sıra artış başlıyor bir fıstıktan sonra tam ortada yine dörtlü fıstıklar yapıyoruz her sıra aynı ortada 4 lü yaparak 9 sıra pembe ipimizle ilerliyoruz iki sıra beyaz yapılıp son sırada 4 zincir çekerek pıtırcıklar yapıp lifimizi bitiriyoruz ortasına iki katlı puf çiçegi yapıyoruz puf çiçegi yapılışı 6 zincir çekerek başlıyor zincir içine 4 er zincir çekerek 6 tane yuva yapıyoruz yuvaların her birinin içine 8 dolgulu fıstıklar yapıyoruz ikinci katı için yine 4 er zincir çekerek 12 yuva oluşturuyoruz içlerine 8 dolgulu fıstıklar yaparak tamamlıyoruz ve lifimizin ortasına sabitleyip lifimizi bitiriyoruz yapacak olan arkadaşlara kolay gelsin.

Evet arkadaşlar Gülbeyaz yıldız lif modelinin yapılışını beraber video izleyerek çalışalım Hepinize iyi seyirler dilerim.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.