YENİ TASARIM OLAN YILDIZ ÇİÇEĞİ ÖRGÜ LİF MODEL ÇALIŞMASISevgili örgü sevenler bugün sizlere yeni tasarımlı olan yıldız çiçeği lif modelini sizlere sunuyorum.

Yeni yıla uyumlu çok güzel bir lif çalışması Sizlerde yapmak istediğinizde yapılış anlatımı olan videoyu sonuna kadar izleyerek yapabilirsiniz.

Bu lif modelini tasarımını yapan Arzu Hanım’a buradan teşekkürlerimi iletiyorum.

Sizlere nasıl yapıldığı ile ilgili sorusuna gelince videoyu anlatarak tam Detay sizlere anlatımını yapmıştır Sizler de izleyerek çok rahat çalışabileceğinizi düşünüyorum.

Arkadaşlar değişik lif modelleri olsun ve model olarak bakacak olursanız sayfamı ziyaret ederek birçok örgü ve el işleri modellerine sahip olabilirsiniz.

Değişik görseller ve değişiklik çalışmaları sayfamda paylaştım ziyaret ettiğinizde aradığınız tüm modelleri bulabileceğinizi düşünüyorum sizlerden de bu çalışmalarımı paylaştığın modelleri beğeniyor iseniz yorumlarınızı bekliyorum.

YILDIZ ÇİÇEĞİ LİF MODELİ YAPILIŞI

 

Lifimize 4 renk lif ipi kullanıyoruz Kırmız beyaz ve 2 ton yeşil 2 no silikon
saplı tığ kullandım siz elinize yatkın bir tığ kullanabilirsiniz Lifimize yeşil ipimizle başlıyoruz 2 zincir çekerek içine bir fıstık yapıp üzerine bir fıstık ve zincire bir fıstık yaparak ilk sıramızı oluşturuyoruz diger sıralarda sonlarda artırarak 6 sıra yapıp 7 nci sırada beyaz ipimizi kullanarak 3 sıra sonlarında artırma yaparak tamamlıyoruz diger sırada yeşilin diger tonuyla ortasına bir yaprak yapıp sırayı tamamlıyoruz diger sıramızda kırmızı iple bir gül yapıyoruz ve bu sıradan sonra sıra başların da eksilterek ilerliyoruz beyaz ipimizle ve 2 fıstıgı bir kapatarak tamamlıyoruz kırmızı ipimizle 2 sıra kenar geçip bir parçayı bu şekilde tamamlanıyor Bu yaptıgımız motiften 6 tane yapıp daha sonra beyaz ipimizle üzerinden fıstıklar yaparak iki parçayı birbirine ekliyoruz her parça aynı teknikle örülüp eklememiz bittikten sonra ortasına açık kalan yere bir puf çiçegi yaparak lifimizi bitiriyoruz yapacak olan arkadaşlara kolay gelsin.
Arkadaşlar lif modeli ilgili tarifleri sizler için paylaştım bu güzel lif modelini yapacak olan sevgili örgü sevenlere şimdiden kolay gelsin.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.