BEŞ KARDEŞ ÖRGÜ ÇOK AMAÇLI MODELİN YAPILIŞ DETAY ANLATIMIbeş kardeş örgü şal modeli
beş kardeş örgü şal modeli

Merhaba sevgili örgü sevenler bugün sizlere çok amaçlı kullanacağını çal olarak anlattığım örgü modeli mi Sizlere paylaşıyorum.

Dantel Örneğin den esinlenip kendim tasarladım üçgen şal olarak sizlere yapım aşaması ile beraberinde videoyu da paylaştım.

Her zaman bahsedelim ki örnekler bir yerde kalmamalı ve burada Onu göstermek adına dantelden esinlenerek kendimce tasarladım üçgen şal modelleri sizlere de Fikir olsun istedim.

Yapılış anlatımını kısaca olsa sizlere paylaşacağım fakat olarak karışık gelebilir Bence en uygun olanı videoyu izleyerek yapım aşamasını tek tek görseli ile yapmak daha kolay gelecektir.

Beş kardeş örgü modeli tarifi.

TIĞ ÖRGÜ ŞAL MODELİ
TIĞ ÖRGÜ ŞAL MODELİ

Enine doğru örülen bu örgü modeli Kemer kısmında ister zincirlerle çalışıp ister Trabzon balık sırtı yaparak bu örneği kurulumuna başlayabilirsiniz.

Ben elinden başlayarak balıksırtı kemeriyle örneği mi anlatıyorum.

Zincir Çekerek 25 zincir çekelim geriye dönüp 7’şer zincir yaparak 5 zincir üstüne sabitleyelim.

10 zincir çekip yuvarlak oluşturalım Yuvarlağın içine üstü almadan 4 kere batalım.

6 zincir çekerek 1 trabzan yapıp 4 zincir ile Pır pır oluşturalım 5 Pır pır olacak şekilde trabzon yaparak yuvarlağı mızı kapatalım kemer kısmını 7’şer zincir çekerek sıramızı bitirelim.

Iki sıra zincir kemer çalışmasını yaptıktan sonra yine 10 zincir çekerek yuvarlağı mızı oluşturalım.

Tığ üstü almadan 4 kere bastıktan sonra 6 zincir çekip 2 Pır pır yine 10 zincir çekerek yuvarlak oluşturalım 5 Pır pır yapıncaya kadar Trabzon çalışım yuvarladığımız 6 zincirle dönelim tığ üstü 4’ü almadan batıp yuvarlağı mızı sabitleyelim 2 Pır pır yaptığımız yarım kalan motifi mizi 2 Pır pır daha yapıp sabitleyelim.

kemer in 7 zincir çekerek Kemer kısmını da tamamlayalım Bu modelde karışıklık yaşarsanız video anlatımını sonuna kadar izleyerek çok daha kolay çalışabilirsiniz.

DANTEL GÖRÜNÜMLÜ ÖRGÜ ŞAL MODELİ
DANTEL GÖRÜNÜMLÜ ÖRGÜ ŞAL MODELİ

bu güzel modeli dantel olarak çalışabilirsiniz havlu kenarı pike takımı mutfak takımı danteli olarak çok güzel bir model elde etmiş olursun.

Ben her zaman bahsederim ki model bir yerde kalmamalı işte bir dantel Örneğin den esinlenip bir şal çalışmasını Sizlere fikir amaçlı paylaşıyorum Umarım Sizlerde bu modeli beğeneceksiniz.

ÖRGÜ BEŞ KARDEŞ ŞAL MODELİ
ÖRGÜ BEŞ KARDEŞ ŞAL MODELİ

Evet arkadaşlar dantelden dinledim kendim tasarladım bu güzel şal modelini yapacak olursanız video anlatımını izleyerek daha kolay yapacağınızı Düşünüyor bu modeli yapacaklara şimdiden kolay gelsin.

KAYNAK:  orgutarifleri

Makale yazı yazar:orgutarifleri.com