ÖRÜMCEKLİ ÜÇGEN ŞAL MODELİN YAPILIŞ ANLATIMIYLASevgili örgü sevenler yine çok güzel örümcekleri ile yapılan çok kolay bir tığ işi üçgen şal modeli paylaşmak ve siz örgü sevenlere fikir olsun istedim.

Sayfama her zaman değişik ve en güzel modelleri sunduğumu düşünerek sizlere beğeneceğinizi umarım yapılışı kolay olsa da yine video anlatımını izlemenizi öneririm çünkü yapılış teknik her örgü yapan arkadaş tekniği farklı olarak sizlerde değişik ve daha kolay çalışma öğrene bilirsiniz.

En kolay şal modeli yapımı
Şalımızın yapımı için 5 numara tığ ve Angora gold şal ipi gerekiyor. 7 zincir çekip halka yaparak başlıyoruz. Halkanın içine 4 adet tekli fıstık yapıyoruz. Fıstıkların arasına 2 zincir çekiyoruz. Bir üst sırada bir örümcek bir fıstık yapıp ikili fıstıkların arasına sabitliyoruz. Her sırada artırma yaparak modeli istediğimiz kadar büyütüp kapanış kısmı içinde tekli fıstık yapıyoruz. Modele istediğiniz gibi bir kenar oyası uygulayabilirsiniz. Kenar oyası olmadan da model sade ve hoş görünüyor.

En kolay üçgen şal tarifi,mi sizlere belirtim ve sizlerde isterseniz benim tariflerimle yapacak isterseniz izleyerek her ikisi sizlere kolay olacaktır fakat ben anlatımlı video anlatımları izleyerek yapmanızı öneririm.

Arkadaşlar bazı modeller bir örnek olarak düşünmeyelim ki model örgü olarak bir çok yerde kullanarak değişik örnek olsun.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.