İKİ FARKLI ŞİŞ İLE ÇEYİZLİK HIRKA YAPILIŞ TARİFİNE BAKALIMSevgili örgü sevenler yine yazlık çok kolay düz örgü ile çiçek motifleri yaparak hazırlanan bir hırka çalışmasını sizlere hazırladım.

Arkadaşlar ik,i şiş fakat biri ince biri kalın şiş ile düz örgü yaparak değişik olarak bir görsel oluşur ve hırka çalışması için çiçek motif çalışarak çok güzel çeyizlik bir hırka modeli elde edebilirsiniz .

Bazı modeller basit fakat bir o kadar da  gösterişli bir örgü olabiliyor bu model de olduğu gibi.

Eğer yapmak isterseniz modelin yapılış tekniği olarak yapım anlatımı olan video paylaştım sonuna kadar izleyerek kol kesilişi ile yaka kesimi nasıl olur diye video izlerseniz daha kolay çalışacağınızı düşünüyorum zaten çalışma olarak iki farklı şiş ile düz örgü yani bir tarafı ters örgü bir tarafı düz örgü yaparak örülür fakat modeli gösteren ise çiçekli motiflerdir sizlerde bu motiflerden veya değişik örnek çiçek motifler yaparak çalışabilirsiniz .

Evet arkadaşlar bu güzel çeyizlik değişik şişler şile çalışılan örgü model yapılışını beğenip de yapacak örgü seven arkadaşlara şimdiden kolay gelsin.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.