KADİFE İP İLE BEBEK BATTANİYE ile BERE MODELİN YAPILIŞ ANLATIMI 

Merhaba sevgili örgü severler bugün sizlere kadife iple ile hasır örgü nasıl çalışılır.

örnek nasıl yapılır şeklinde küçük bir detay olarak sizlere hazırladım ve sizlere paylaşıyorum.

Arkadaşlar bildiğimiz göre kadife ip kalın olduğu için örnek yapmamız da biraz zorluk çekebiliriz .

oysaki Çok güzel örnekler de yapabiliriz.

Kadife ipin üzerinde uyguladığım örnekleri diğer örgü modellerimiz de çok rahat kullanabiliriz.

Bizler örgü yaparken Her zaman şunu düşünürüz bu battaniye modeli ise battaniye model olarak kalıyor.

Ben bu örgüleri Birçok yerde kullanabileceğimizi ve kendim yaptığım da kullandığımız sizlerle fikrimi paylaşmak istiyorum.

Örgülerde en dikkat ettiğim her zaman için renk

Bir önceki kanalıma yüklediğim  bebek battaniyesi Sadece çekim hatası yüzünden renginin belli etmemesi sizlere değişik gelebilmiştir .

Ben de bu ipi tekrar kullanarak başka bir örnekle deneyerek ve şu an sizinle paylaştığım bu modeli

Birçok yerde kullanabileceğinizi ve çok güzel bir görsel olduğunu düşünerek sizlere paylaşmak istedim.

Arkadaşlar bu model de çalışmam da değişik görsel yapmak için kare şeklinde bir kare bu çapraz örgü olarak bir kare düz olarak yaparsanız kareli bebek battaniyesi elde edebilirsiniz.

Bu modeli bebek hırkasında birlikte kullanabilirsiniz şapka ve atkı olarak da yapabilirsiniz .

yapılışı kolay hem görseli güzel olan bu örgü modeli ,biraz kalın şiş kullanıldığı zaman çaprazlar daha belirgin hasır sepet örneği olarak her istediğiniz yerde çok rahat kullanmalıyız.

Örnek tarifi

Başlangıçta ne yapmanız gerekiyorsa veya haroşa yaparak başlayalım Bu model 2 ve katlarından oluşan örnekle yapılıyor bir düz bir ters olarak yapılan bir örnek nasıl çalıştık tarif verelim.

Bir görmeden çişimi çıkarım arkadan alarak çapraz yapalım ön sırada çalışmamızı bu şekilde devam edelim.

Bir ilmek ilmek ile çapraz ederek ön kısımda devam ederken arka kısmı da geçince yine hepimize öne alıp ön tarafta hepimizi ters olarak örgü müziği devam ederken yine ilk bilmemiz ikinci bilmemizi ilmekli çapraz yapılışı.

Televizyonlar örneğimiz bir ilmek 2 ilmekle çapraz edilerek devam ediyor ön tarafı arkadan alarak arka yüzü ön taraftan alarak çapraz yaparak devam edilir örgü müz bu şekilde bitirmiş oluru

 

Arkadaşlar ben bu öreği kadife iple çalıştım fakat istediğimiz tüm iplerle yapabiliriz bir örnek olarak her örgüde olduğu gibi gittiğimiz yere u modeli kullanabiliriz.

Hangi ipi kullanmalıyız

Ben ipin markasını vermeden istediğiniz her ipi kullanabileceğinizi söylemek istiyorum Bu örneği kadife iple çalıştım marka hiç fark etmez önemli olan örneğimiz i düzgün ve görüntüsü güzel olan ipleri kullanmak ve gösterişli olmasına dikkat ve Özen göstermeliyiz.

Yeni değişik örnekler edinmek isterseniz kanalım orgu tarifleri bakarak birçok modellere sahip olacaksınız yine sayfamı takip ederek her paylaştığım değişik güzel örgü modelleri ve el işleri ne bakıp fikir edinebilirsiniz.

Ben güzel ve en yeni modelleri sizlere sunduğumuz düşünerek sizlerden de beyninizi ve yorumlarınızı bekliyorum kanalıma abone olarak ilk paylaşımlarından haberdar olacağınızı düşünerek kanalıma abone olmanızı tavsiye ediyorum

Güzel güzel bebek battaniyesi çalışmak isteyen arkadaşlara şimdiden kolay gelsin keyifli örgüler dilerim

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.