MEVSİMLİK AJURLU BAYAN ÖRGÜ YELEK MODELİN YAPILIŞ VE ANLATIMISevgili örgü sevenler yine çok güzel yeni bit bayan yelek modelin anlatımını yaparak paylaştım.

Değişik ve güzel bir model yapılışı göründüğü kadar zor değil yeni öğrenenler de anlatımını izlerseniz yapabileceğinizi düşünüyorum.

Tam mevsimi olarak düşündüğüm bu güzel ajurlu örgü modeli sizlerinde beğeneceğini umarım.

Değişik olarak bir çok model sunduğumu düşünüyorum sizlerde yorum yaparsanız sevinirim değişiklik anlamında bu model anlatımına geçmeden anlatım yaptım ve kendi düşündüğüm ve fikirlerimi paylaştım inşallah sizlerde bu fikrime katılacaksınız .

ALURLU BAYAN YELEKLERİ
AJURLU BAYAN YELEKLERİ

Arkadaşlar bu güzel modele bir isim verip sunmaksa yelek olarak demek istedim tabi ki tek yelek örneği değil bir çok model gibi istediğimiz her örgü modellerde uygulayabiliriz

Yapılışına gelince biraz olsun anlatayım.

MEVSİMLİK AJURLU BAYAN ÖRGÜ YELEK MODELİN TARİFİ

Başlama tekniği şöyle  önce 1 ters 1 düz lastik çalışarak başladım kenar ilmek yelek ön bölümü olduğunu düşünerek kenar haroşe yaptım 3 ilmek ter ördüm 4 düz 1 ters 4 düz 4 ters modeli ayırmak için yani ikinci model kuralım evet 3 ters demiştik yine 4 düz 1 ters 4 düz olarak 3 ters kenar ilmekleri örüp ön yüzü bitirdik arka yüzü tersi ters örerek düzü düz örerek devam eder .

ÖN YÜZÜ .Yine kenar örelim ve 3 ters 2 düz 2 ilmek keserek artıralım 1 ters ör artır 2 kes 3 düz örerek devam edip arka yine ters düz ilmek,lere bakarak örüp ön yüzüne gelelim.

AJURLU BAYAN YELEK BAŞAK MODELİ
MEVSİMLİK AJURLU BAYAN ÖRGÜ YELEK MODELİN YAPILIŞ VE ANLATIMI

Yine kenar ilmek örelim şiş den 2 ilmek çıkar 3 .ilmek 2 sinin üstüne çapraz yap ve ör yine 1 ters ilmek ör iki ilmek al 1 ilmekle çaprazla  3 ters olarak ör arka yüzünü devam et ve ön yüzü yine kenar ilmek ör 2 düz 2 kes 2 düz ve örgü bu kadar örmeniz örnek yapabileceğinizi düşünüyorum şimdiden kolay gelsin .

BAYAN YELEK MODELLERİ YAPILIŞ TARİFİ
BAYAN YELEK MODELLERİ YAPILIŞ TARİFİ.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.