Dolgulu mekik oya modellerine bakalımSevgili oya sevenler bu sayfama dolgulu mekik oyasına yer vermek ve fikir olsun istedim .

Arkadaşlar değişik örnekler ile ilgili mekik oyaları sizlere fikir olsun diye paylaştım yapılışı ayni fakat oya yapılışında değişik görseli olan bu oya seveceğinizi düşündüm tığ oyası iğne oyası derken bir de dolgulu gerçek mekik oyasından da bahsetmek istedim.

Değişik oyalara bakmak istersen sayfamı ziyaret ederek değişik oya örneklerden bilgi edinebilirsiniz .

Tülbent oyası olarak ve havlu ucu için yapılan bu model örnekten sizde fikir edinebilirsiniz peçete yapımında veya oda takımları içinde mekik oyası yapabilirsiniz nasıl ki tığ oyası derken her yerde kullanılıyorsa iğne oyasını istediğimiz yerde kullanılırsa bu mekik oyası da her yerde kullanılabilir olduğunu sizlere söylemek ve fikrimi sunayım istedim.

Umarım bu güzel el işi mekik oya yapılışını biliyorsunuz eğer bilmiyorsanız yapılışı olan videoyu paylaştım izleyerek çok kolay yapacağınızı düşünüyorum her el işi gibi yapılışı izleyerek tekniğini öğrenince yapılışı kolay olur her örgü el işlerinde olduğu gibi önce teknik sonra modeli yapmak en mantıklısı olduğunu unutmayalım şimdi bu modeli beğenip yapacak olan arkadaşlara şimdiden kolay gelsin.

Bu dolgulu mekik ile sayılarını azaltarak küçük olursa yazma oya olarak da çok güzel olacaktır fakat bu görselde havlu ucu ile mevlüt örtüsü olarak harika olur yine karar sizin yapacağınıza ve modeli beğendiğinizi yapmak sizin kararı olsun ben sadece bilgilendirmek istedim


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.