ÇEYİZLİK OYA MODEL İLE YAPILIŞI BAKALIM MISevgili el işi seven arkadaşlar bu sayfama tam çeyizlik oya modelden bahsetmek istedim.

Sizlere her zaman derdim ki çeyiz demeyelim diye ama kış aylarda çok el işi yapıldığı bir zaman olduğu için genelde çeyizler hazırlama zamanı diye düşünüyorum ve bende çeyizlerde sizde bu çok güzel iğne oyasına benzer bir modeli yapılışıyla sizlere paylaşmak fikir olsun istedim.

Evet arkadaşlar tülbent oyasını sizlere sunarken çok güzel bulduğumu söylemek istedim .

Çeyizler bu aylarda hazırlanır yazında düğünler olur bende sizlere çeyizlerde bu güzel oya modeli de olsun yapımında da kolaylık olsun diye yapılışıyla sizlere sunmak istedim

Umarım sizlerde beğenecek ve çeyiz yapanlar bu güzel oyadan yapacaksınız

Oya yaparken tülbentin çiçekleri veya yoğun olan renklerden oyalara uygulanır ve uyumlu bir oya olur.

Her zaman renklerden bahsederim ya evet arkadaşlar oyayı örgüyü gösteren renklerdir.

Özellikle çeyizlerde renklere çok dikkat etmeliyiz ki çeyiz özel olduğunu biliriz bizde çok güzel oyalar yapmamız için sayfama bakmanızı tavsiye ederim.

Değişik el işi olarak oya modellerden haberdar olmak isterseniz bu sayfamı takıp etmenizi öneririm.

Sevgili el işi seven arkadaşlar ben beğenerek en güzel modelleri size fikir amaçlı sunarken modeller benden takibi sizden demek istedim ve şimdi yapmak isteyen arkadaşlara şimdiden kolay gelsin.

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.