MENEKŞE ÇİÇEĞİ SÜSLEMELERDE YER ALSIN YAPILIŞINA BAKSevgili örgü sevenler bugün yine çok amaçlı kullanacağınız menekşe çiçek modeli ile yapılışını sizlere paylaşmak istedim.

Menekşe çiçek nasıl yapılır diye düşünme Suzan Ayin hanım çok güzel anlatımla siz örgü sevenler için yapılışı olan bir video sundu bende sizlere hem menekşe çiçek modeli hem yapılışını sizlere paylaşıp fikir olsun istedim.

Sevgili örgü sevenler bu modelleri  örgü olarak istediğiniz yerde kullanabilirsiniz lif modellerde,çocuk veya kendine şapka süs olarak,bir oyada tasarla yani o kadar çok yerde kullanabilirsiniz ki yeter ki sizler bu modeli yapmayı bilin

Hani ben hep derim ya modellerde yani örgülerde hep renkler uyumu diye evet renkler uyumu çok önemli fakat Suzan Ayin hanim o kadar güzel renkler seçip sizler için hazırladı ona da buradan teşekkür ederim.

Evet bu menekşe çiçeği tomurcuk olarak boncuk kullanmış sizler tomurcuk yerine değişik boncuklar da kullanabilirsiniz.

Menekşe çiçeğin ortasına siyah renk de kullanılabilir.

Şal yapımında bir kenarına veya terlik yapılışında veya şapkada  lif modelimde bir çok yerde bu modellerden yani motif kullandığımız her yerde kullanabileceğiniz bir model olduğunu düşünerek siz örgü sevenlerde bu çok güzel çiçekten fikir alarak yapmanız için yardımcı olayım istedim.

Ben bu menekşe çiçeği hem canlı çiçek olarak hemde böyle örgü olarak çok beğendiğimi söylemeden geçemedim umarım sizlerde beğenirsiniz bende sizlerde fikirlerinizi ve yorumlarınızı beklerim.

Yapacak olan arkadaşlara da kolay gelsin videoyu izlemenizi tavsiye ederim iyi seyirler.

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


%d blogcu bunu beğendi: