OYA OLUR DA FİRKATE İLE YAPILMAZ MI ANLATIMLA MODELLERMerhaba sevgili örgü sevenler bugün sizlere oya olur da firkate ile yapılmaz mı anlatımıyla sizlere buluşturmak istedim

Firkate oya yapımında sıralı ve motif halinde değişiklik yapılan bir oya modeldir.

Oya da firkate yapılışı çok kolay olduğunu söylemek istedim çünkü ben firkate oyasını bir çok yerde kullandım

Havlu ucu,şal yapımında,göçmen şalvar yapımında,sallama mendilde,tülbent oyasında ve aklıma gelmeyen bir çok yerde çok güzel ve çok zarif görünen bu firkate oya bir harika olduğunu söylemek istedim ve sizlere sunayım istedim.

Sizlerde bu firkate oya modelini umarım beğenecek ve yapacaksınız .

Arkadaşlar firkate eğer hemen yapmak istiyor ve elinizde yoksa hemen patik için beş şiş varsa elinizde bir parmak kalınlıkta bir tanesini bükün al sana firkate hemen yapmak isterseniz diye bu fikir vereyim istedim.

Bu firkate oyası diğer sayfamda şal ve diğer modellerden de var şimdi yapılışı olan bir tana modeli sizlere video olarak hazırladım eğer bilmeyen arkadaşlar varsa izlerseniz yapımı kolay olur diye düşündüm.

Modellerde tek tek yapım aşamalı görsel de var bakınca zaten tığ oya bilen ve yapan için çok kolay olduğunu göreceksiniz.

İğne oyalarda da firkate ile çiçek yapılışı olarak bir tane model var demem şu istediğin her yerde tüm model yapılır .

Yapacak olan arkadaşlara şimdiden kolay gelsin.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.