SUTAŞ İLE OYALAR VE MODELLER TIKLA GÖRSevgili el işi seven arkadaşlar bu sayfamda çok eskiden yapılan annelerin çok kullandığı sutaş ile modeller sizlere fikir olsun diye paylaşmak istedim.

Su taş nedir?

Nasıl kullanılır nereden bulunur?

Ne oyası yapılır ?

Evet arkadaşlar bu sutaş hazırda da bulabiliriz yada kendimiz yapabiliriz .

Eskiden anneler sadece tülbent oyası olarak bilir ve yapılırdı ama şimdi bizler daha güzel oyalar yapmak için modellerimiz var dantel bile yapılır .

Bugün sizlere bu değişik model paylaşırken şu aklıma takıldı hanı ben her zaman derdim ya bir model bir yerde kalmaz diye evet kalmaz çünkü bu model hem iğne oyasıyla yapılır hemde tığ oyasıyla .

Arkadaşlar iğne oyasına kolaylık olsun bu model deneyin derim çok güzel görünümlü havlu kenarına ve tülbent oyası olarak harika bir model bence.

Tığ oya ile yapılan bir oya olarak ta çok güzel tığ oya kolaylığını yansıtır diye düşünüyorum

Sutaş tuhafiyelerde bulunur yada sizlerde tığla yapabilirsiniz nasıl mı video paylaşmak istedim ve sayfalarım sonunda var yapılışı .

Bu oya çok beğendim çünkü zaten sutaş la yarısı bitti gibi olması hani oya yaparken motif yaparız ya bu hazır gibi olması çok güzel oya olarak da havlu olarak ta dantel çok daha güzel umarım beğeneceksiniz dır .

Yapacak olan arkadaşlar bu sayfamda yeni değişik olan tüm modellere sahip tüm sayfamda bulabileceğiniz modeller mevcut .

Takip eden arkadaşlara teşekkür eder kolay gelsin dilerim.

 

sutaş nasıl yapılır diye merak edenler yapılışı olan video izlerseniz sizler kendi sutaş’ınızı da yapabilirsiniz kolay gelsin  

Arkadaşlar bu videoda iğne oya ile sutaş nasıl yapılır anlatım var sizlere kolaylık olsun istedim .

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.