YAKADAN BAŞLAMALI ÇOCUK ELBİSE ANLATIM VE MODELLERSevgili orgu sevenler bugün sizler çocuk elbise nereden başlanır nasıl yapılır ile ilgili fikrimi paylaşmak istiyorum.

arkadaşlar bebek veye çocuklara orgu örmek istiyorsak ,önce şunu bilmek lazım,dikişli olursa bebeklerde rahatsızlık verebilir diye düşünüyorum .

BEBEK ELBİSE MODELİ ŞİŞ ÖRGÜ

Sevgili anneler bugün size örgüyü  nereden başlamak ve nasıl yapmak istediğiniz ile ilgili bilgi sunmak istedim.

Görünümü ile şık çocuk elbise nereden başlarız önce ipimizi seçelim tüylü olmasına dikkat edelim.

Önce bebe ipimizi alalım renk veye desenli olması size bağlı,ben her zaman ebruli ip tercihim oluyor çünkü çocuklarda şık ve daha gösterişli olsun .

Biz ipimizi aldık 2 veya 3 yaşındaki çocuklar için sayılar 3,5 buçuk numaralı  şişle  yakadan örmeye başlarsak ben 84 sayı ile başladım bir ters bir düz olarak lastik kısmını örelim yakadan başladığımız için lastik kısmı 1 santim olacak şekilde ayarlayalım .

ÖRGÜ BEBEK ELBİSE GÖRSELİ

Ördüğümüz lastik sayısını yani 84 olan sayısını ön ,arka,kol olmak üzere bölelim her parça eşit olmak üzere sonra artırmak için ajur ile çoğaltalım ve kol genişliğini bulunca kolunu ayırıp dığer kalan işlem devam edelim .

Sevgili orgu sevenler devam edebilmek için anlamadınız ise  video anlatım var izlerseniz net anlatım var .

Bugün fikrimi sizinle paylaşmak istedim size iyi seyirle.

ROBADAN BAŞLAMALI BEBEK ELBİSE MODELİ
ROBADAN BAŞLAMALI BEBEK ELBİSE MODELİ

 

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.